Tour De Bier I. - 2004 Egzot akcí přibývá a tak si myslím, že by nebylo špatný trochu zavzpomínat, jak jsme vlastně začínali a procházeli egzotí evolucí. Prohrabal jsem fotoarchiv a vznikla taková mini foto kronika Egzotů. Bohužel ne ke každý akci se mi podařilo najít nějakou hromadnou fotečku, tak bych Vás chtěl poprosit, pokud by jste něco doma našli (muže být i v papírový podobě), ozvěte se mi.   Dál se na Vás obracím s prosbou, jestli by byl někdo schopen a hlavně ochoten napsat nějaký povídání o egzotí historii a pak ho průběžně doplňovat. Dejte mi prosím vědět a doladíme podrobnosti.

Touto cestou bych chtěl ještě moc poděkovat Oldovi Ducháčovi, kterej vlastně prvním Tour De Bier založil egzotí tradici. Je to v podstatě takovej taťka Egzot :-D

Gogo

O Egzotech nyní vzniklo dokonce i vědecké pojednání ;-) , ve své bakalářské práci o nás psala Míša Janoušková. S jejím svolením, zde tuto část zveřejňujeme.

Citace:
Jako jeden z mála má tento spolek vlastní webové stránky – http://egzoti.poplach.com. Na nich jsou další členové informováni o plánovaných akcích, mohou si prohlédnout fotky z akcí již proběhách, zanechávat vzkazy a publikovat články. Další společným poznávacím znakem jsou „egzotí“ trička a odznáčky. Spolkovou „základnou“ je hospoda na horním konci obce „U Suchánků“, mezi místními zvaná „U Mrkvičky“. Tady jsou pořádány společné akce, nebo hospoda slouží jako výchozí či cílový bod při akcích.

Tradičními aktivitami, které jsou během roku pořádány jsou: Tour de ski, Candrbál, Škrpál, MF Cup, Tour de bier, Piknik na Špičáku (podrobněji viz níže).

Tour De Ski II. - 17.1.2009       Tour de ski – vyjížďka na starých dřevěných lyžích v dobových oblecích přes humna do jedné z vedlejších vesnic. Tam je vždy zajištěn oběd, po kterém se pokračuje zase zpět do Jetřichova do hospody „U Mrkvičky“. Tato akce je každoročně pořádána při dostatku sněhu v lednu.

Mimozemský candrbál II. - 13.2.2009Candrbál – se koná v únoru nebo březnu. Každý rok má jiné zaměření. V roce 2008 to byl Loupežnický bál, v roce 2009 Mimozemšťanský bál a v roce 2010 to bude bál ve stylu punk. Tradičním místem konání je hospoda „U Mrkvičky“. K poslechu hraje country kapely Dostálovi kanci, součástí je i tombola a vyhodnocení nejhezčí masky.

Starý škrpál I. - 5.4.2008Škrpál – výlet opět v dobovém oblečení po našem kraji. Výchozím bodem a místem shromáždění je hospoda „U Mrkvičky“. Zde se po návratu koná taneční zábava. Tato akce se obvykle koná na přelomu března a dubna. V roce 2009 proběhl její 2. ročník.

MF Cup I. - 26.4.2008MF Cup – je organizován 1. máje a je to jedna z velkých akcí, jichž se účastní přes 50 lidí. Jedná se o vyjížďku na různé zahradní technice a alegorii na prvomájové průvody. Průvod vyjíždí od hasičské nádrže uprostřed vesnice dolů na náves, kde se otáčí a míří dále po silnici do cíle, který je každoročně jiný. V cílovém místě je podáván oběd, po kterém se jede zpět do Jetřichova na hřiště, kde se koná prvomájová taneční zábava při živé kapele. V roce 2009 se konal 2. ročník.

Tour De Bier III. - 2.9.2006Tour de bier – nejstarší akce Egzotů. V roce 2009 se uskutečnil již šestý ročník. Jedná se o podzimní vyjížďku na starých kolech v dobových kostýmech a oblecích opět po okolním kraji. Večer se koná taneční zábava při živé kapele.

Piknik na Špičáku I. - 24.9.2006Piknik na Špičáku – Ruprechtický Špičák je nejvyšší kopec okresu Náchod nacházející se v sousední obci Ruprechtice. Na podzim (září, říjen) se napečou řízky, udělá se bramborový salát, zabalí se kompletní jídelní servis a vyrazí se pěšky na vrchol Špičáku, kde je v poledne poobědván řízek se salátem. Je to zajímavý pohled, sledovat více než 40 lidí, jak mají před sebou na zemi položený ubrus na něm prostřeno včetně vázičky s kytičkou a obědvají řízek s bramborovým salátem.